Kategorie

Przy zamówieniach powyżej 150 zł – wysyłka gratis. Wysyłamy w ciągu 24h!
ważne informacje

Rodzaje powłok

RODOWANIE

Rodowanie jest procesem polegającym na pokrywaniu złota i srebra cienką warstwą rodu. Rod jest to metal szlachetny o srebrzystym, metalicznym kolorze. Jest on cenniejszy od złota i platyny i dlatego wyroby jubilerskie pokrywa się jedynie warstwą o grubości od kilku do kilkunastu mikronów. Nakładany jest metodą galwaniczną, czyli przy użyciu prądu stałego. Rodowane powierzchnie biżuterii zyskują jasnosrebrzysty kolor i stają się odporne na czernienie, które spowodowane jest działaniem siarczków. Rodowana biżuteria ma duży połysk co sprawia, że jest ona bardziej luksusowa.

OKSYDOWANIE

Jest to proces pokrywania powierzchni metali cienką warstwą ich tlenków. Zabezpiecza to biżuterię przed korozją i powoduje, że staje się ona ciemniejsza. Efekty zaczernienia sprawiają, że biżuteria oksydowana ma charakter antyczny.

ZŁOCENIE

Pozłacanie srebra jest to pokrywanie go powłoką złota od 0,5 do 2,5 um. Nadaje biżuterii srebrnej wygląd podobny do biżuterii złotej. Złocenie obecnie jest bardzo modne i można w ten sposób otrzymać efektowną i tańszą od złota biżuterię. Powłoka złocenia ulega ścieraniu i staje się coraz jaśniejsza aż do koloru srebra. Długość ścierania zależy od grubości nałożonego złota i od sposobu oraz częstotliwości użytkowania. Jeżeli chcemy użytkować biżuterię złoconą przez wiele lat to musimy  proces złocenia  ponawiać co jakiś czas u złotnika.

Lato 2020

Na Ślub

biżuteria

Sprawdź kolekcje jakie przygotowaliśmy dla Ciebie