Kategorie

Przy zamówieniach powyżej 150 zł – wysyłka gratis. Wysyłamy w ciągu 24h!

Wiele pań nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże znaczenie może mieć odpowiedni dobór kolczyków do kształtu twarzy. Wybierając je, często kierujemy się przede wszystkim ich designem, kolorem czy wielkością. Zapominamy jednak, że to właśnie one mogą znacząco wpłynąć na naszą prezencję i sposób, w jaki inni nas postrzegają. Jak zatem dobrać odpowiednio kolczyki do twarzy? Na co zwrócić szczególną uwagę? Zachęcamy do lektury.

Kształty twarzy a dobór kolczyków

Rozpoznanie kształtu twarzy jest kluczowe w doborze odpowiednich kolczyków. Możemy wyróżnić kilka rodzajów kształtów twarzy. Jakie kolczyki do nich pasują?

  • Twarz okrągła – linia żuchwy, policzków i linia włosów mają zaokrąglone kształty, długość twarzy jest mniej więcej równa jej szerokości. Do okrągłych twarzy pasują długie wiszące kolczyki, które optycznie wydłużają twarz. Warto zdecydować się na kolczyki z eleganckimi cyrkoniami, które dodatkowo dodają stylizacji szyku i klasy.
  • Twarz kwadratowa – linia włosów, żuchwy i policzki są stosunkowo proste, natomiast szerokość czoła, policzków i żuchwy jest mniej więcej taka sama. Panie z kwadratową twarzą powinny postawić na efektowne kolczyki koła bądź owalne. Rozsądniej natomiast unikać typowych, geometrycznych kształtów, jak trójkąt czy kwadrat.
  • Twarz owalna – owalne twarze charakteryzują się zaokrągloną linią włosów i żuchwy. Szerokość czoła jest nieco większa od szerokości żuchwy, a długość twarzy przewyższa jej szerokość. Kobiety, które mają typową, owalną twarz, mogą pozwolić sobie na nieco szaleństwa. W tym wypadku można zdecydować się na zakup klasycznych kolczyków celebrytek, kolczyków wiszących, a nawet postawić na ekstrawaganckie nausznice.
  • Twarz trójkątna – czoło jest nieco węższe od żuchwy, która jest najszerszą częścią twarzy. Linia żuchwy jest zazwyczaj dość ostra. W takim wypadku panie mogą zdecydować się na zakup kolczyków, które optycznie nieco poszerzą twarz. Świetnie z pewnością sprawdzą się masywne kolczyki, np. srebrne kolczyki z rozłożystymi gałązkami, czy srebrne kolczyki potrójne wrzecionko. Wielu paniom o trójkątnej twarzy pasują również typowe kolczyki z ażurowym wykończeniem – srebrne kolczyki ażurowe sople.

Rodzaj kolczyków a długość włosów

Podczas doboru kolczyków należy zwrócić uwagę także na długość włosów. Krótkie fryzury eksponują zwykle nie tylko uszy i szyję, ale i kolczyki. W tym wypadku warto postawić na sporych rozmiarów koła bądź kolczyki masywniejsze. Dla pań z włosami średniej długości i długimi, długie kolczyki mogą dodać stylizacji elegancji, podczas gdy krótkie kolczyki są bardziej dyskretne i subtelne, niekiedy mniej zauważalne. Ważne jest jednak, aby nie zaplątały się we włosach – w takim przypadku lepiej zdecydować się na modele bez dodatkowych, wiszących i wystających elementów, np. cyrkonii.

Kobiety noszące upięte fryzury mają natomiast dużą swobodę w doborze kolczyków. Dobrze jednak, aby w tym wypadku zwracały większą uwagę na kształt twarzy, zanim zdecydują się na zakup konkretnych kolczyków.

Podsumowanie

Kolczyki dopasowane do kształtu twarzy i długości włosów podkreślają naturalną urodę i dodają uroku stylizacji. Najważniejsze jest jednak to, aby czuć się dobrze i pewnie z wybranymi kolczykami, dlatego zakup biżuterii tej jest często sprawą indywidualną.