Kategorie

Przy zamówieniach powyżej 150 zł – wysyłka gratis. Wysyłamy w ciągu 24h!

Wysokiej jakości kolczyki są biżuterią, która nadaje szyku oraz elegancji stylizacji. Na rynku jest obecnie dostępnych wiele modeli, dzięki czemu każda z pań oraz dziewczynek jest w stanie dobrać odpowiednią parę kolczyków zarówno do stroju casualowego, jak i okazjonalnego. Biżuteria ta nie tylko różni się od siebie kolorami, materiałem, z jakiego została wykonana czy zdobieniem. Wybór konkretnej pary kolczyków należy również uzależnić od rodzaju zapięcia. Jedne modele zakłada się dużo łatwiej, inne nieco trudniej. W poniższym artykule przyjrzymy się kolczykom z angielskim zapięciem, a także odpowiemy na pytanie, w jaki sposób zdejmuje się je z uszu. Zapraszamy. 

Kolczyki z angielskim zapięciem – czym są?

Jedną z głównych ról w wyborze odpowiedniej pary kolczyków odgrywa kruszec. Panie najchętniej sięgają po kolczyki wykonane ze srebra lub złota. Nic dziwnego, gdyż biżuteria ta jest elegancka i ponadczasowa. Nie bez znaczenia jest także sam wzór. Dużą popularnością cieszą się kolczyki koła lub kolczyki wiszące, wykończone cyrkoniami. Podejmując jednak decyzję o zakupie, warto wziąć pod uwagę detale, a mianowicie zapięcie.

Kolczyki z angielskim zapięciem są jednymi z popularniejszych modeli, dostępnych w wielu sklepach jubilerskich. Zapięcie angielskie jest rodzajem zatrzasku, który sprawdza się przede wszystkim w kolczykach długich, wiszących lub też ozdobionych kamieniem sporych rozmiarów, wykonanym z opalu czy też sztucznej cyrkonii. Kolczyki z angielskim zapięciem utrzymują się w uchu, trudno je zgubić, np. wskutek zahaczenia.

Zapięcie angielskie – idealna alternatywa dla sztyftów

Kolczyki z angielskim zapięciem są świetną alternatywą dla tradycyjnych sztyftów, które wkłada się w uchu i zaciska tak zwanym barankiem, czyli zatyczką wykonaną z tego samego materiału. Tego typu wkrętki nie zawsze są praktyczne i dość łatwo je zgubić. Ponadto, dla wielu osób zapięcie to jest dość problematyczne, zatyczkę bowiem trudno zaciska się na sztyfcie.

Kolczyki z zapięciem angielskim natomiast dość mocno trzymają się uszu. Ponadto, wyróżniają się ciekawym i eleganckim wyglądem.

Kolczyki z zapięciem angielskim – jak zdjąć?

Zapięcie angielskie składa się z wygiętego sztyftu, przechodzącego przez dziurkę ucha, zabezpieczonego ruchomym zawiasem, który zamyka końcówkę. Zatrzaśnięciu klapki towarzyszy zazwyczaj charakterystyczne kliknięcie, które jest sygnałem, że cały mechanizm został prawidłowo zamknięty. Aby natomiast odpiąć taki kolczyk, należy sztyft delikatnie podnieść do góry, a następnie odciągnąć klapkę i wyciągnąć zapięcie z ucha. Paniom lub też dziewczynkom, które nieprzyzwyczajone są do angielskiego zapięcia, mechanizm ten może sprawiać początkowo trudność. Wystarczy jednak jedną ręką przytrzymać kolczyk, a drugą pociągnąć za haczyk i wyjąć kolczyk. W ten sposób ucho nie zostanie nadwyrężone.

Kolczyki z zapięciem angielskim są obecnie bardzo popularne. Coraz więcej pań sięga po ten rodzaj biżuterii, głównie z tego względu, że dzięki trwałemu zatrzaskowi, modele te nie zsuwają się z uszu przez, np. przypadkowe zahaczenie. Ponadto, kolczyki z zapięciem angielskim dość łatwo się ściąga. Wystarczy sztyft lekko podnieść do góry, odciągnąć klapkę i wyciągnąć zapięcie z ucha. Aby ułatwić sobie tę czynność, warto przytrzymać drugą ręką kolczyk z przodu.