Kategorie

Przy zamówieniach powyżej 150 zł – wysyłka gratis. Wysyłamy w ciągu 24h!

Biżuteria to wyjątkowa ozdoba ciała i stroju. Już u zarania dziejów ówczesny człowiek czuł potrzebę dekorowania ciała muszlami nawleczonymi na roślinną nitkę. Na przestrzeni lat biżuterię zaczęto wytwarzać z innych materiałów niż pierwotnie, a więc z metali czy kamieni szlachetnych oraz w różnych ciekawych wzorach. Obecnie biżuteria pełni przede wszystkim funkcję ozdobną. Dla wielu osób ma również znaczenie pamiątkowe lub symboliczne. Naszyjniki, bransoletki czy pierścionki wręczane bliskiej osobie są wyrazem uczucia, oddania, przyjaźni, wsparcia, pokazują jak bardzo nam na kimś zależy. Jednym z ulubionych dodatków wielu kobiet są pierścionki. Zastanawiasz się, jaki model będzie pasować do obrączki? Zapraszamy do lektury!

Jaki pierścionek wybrać do obrączki?

Obecnie na rynku można znaleźć mnóstwo obrączek ślubnych, wykonanych z różnych materiałów, ze zdobieniami lub bez. Para zakochanych może zdecydować się na klasyczne obrączki z żółtego złota, obrączki z białego złota, obrączki srebrne, a także obrączki z kamieniami ozdobnymi. Wiele pań decyduje się noszenie na tym samym palcu co obrączka, pierścionka (np. zaręczynowego). W zależności od upodobań, pierścionek można zakładać powyżej lub poniżej obrączki. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest dokładanie do obrączki pierścionków jednorzędowych (jeden rząd cyrkonii), a nawet trwałe zespolenie ze sobą biżuterii tak, aby tworzyła jeden spójny element.

Warto dodać, że pierścionek noszony na tej samej ręce co ślubna obrączka powinien pasować do wybranego modelu.

Pierścionki ze zdobieniami

Zdobione pierścionki to doskonały wybór dla kobiet, które lubią biżuterię przykuwającą wzrok, o ciekawym wyglądzie, kształcie, z dużym oczkiem lub cyrkoniami. Takie modele będą pasować do klasycznych obrączek, pozbawionych zdobień. Wówczas można nosić obrączkę i pierścionek na tym samym palcu. Obecnie coraz więcej pań decyduje się na dokładanie do siebie pierścionków, również w celu ich podtrzymania i zabezpieczenia przed zsuwaniem się z palca w przypadku zbyt dużego rozmiaru.

Warto dodać, że panie, które noszą wysadzaną kamieniami obrączkę ślubną, nie muszą rezygnować z kupna pierścionka ze zdobieniami. Wystarczy założyć go na drugą rękę.

Minimalistyczne pierścionki

Delikatny, minimalistyczny pierścionek będzie pasować do każdej obrączki. Stworzy spójną całość z klasycznym modelem, bez zdobień, w związku z czym nawet noszony na tym samym palcu będzie wyglądać elegancko. Subtelny pierścionek sprawdzi się również w przypadku obrączki z kamieniami, ponieważ jej nie przytłumi.

Srebrne pierścionki, które będą pasować do każdej obrączki ślubnej

Poniżej kilka propozycji pierścionków ze srebra, które będą pasować do klasycznych i zdobionych obrączek ślubnych:

  • srebrny pierścionek nieskończoność – to prosty model wykonany z gładkiego srebra, który będzie pasować do codziennych i wyjściowych stylizacji,
  • srebrny pierścionek z gładkim sercem i cyrkoniami – to piękny, delikatny pierścionek z sercem znajdującym się w centralnej części i białymi cyrkoniami na obwodzie,
  • srebrny pierścionek z białym, okrągłym opalem – to delikatna, a jednocześnie elegancka ozdoba każdej kobiecej dłoni,
  • srebrny pierścionek z prostokątną cyrkonią – przepiękny model ozdobiony cyrkoniami do świetny wybór dla pań, które lubią ponadczasową elegancję i klasykę,
  • srebrny pierścionek pleciony z cyrkoniami – to model finezyjnie zdobiony cyrkoniami, o ciekawym kształcie.

Podsumowanie

Pierścionki to bardzo popularny element biżuterii, chętnie wybierany przez kobiety w różnym wieku. Do wyboru proste i minimalistyczne modele, które będą doskonale pasować do zdobionych obrączek ślubnych, wysadzanych kamieniami, w ciekawym kształcie, z dużym oczkiem, a także do modeli klasycznych, prostych, ze złota. Pierścionek ze zdobieniami to świetny wybór dla kobiet, które chcą przykuć uwagę i pięknie podkreślić dłoń. Taki model stworzy spójną całość z delikatną, subtelną obrączką ślubną.